Weekend w Gliwicach – przydatne wskazówki

kolektory danych w Gliwicach https://eventino.pl/oferta/imprezy-integracyjne/

Jeżeli wybieramy się na weekend do Gliwic, to z pewnością chcemy żeby był to niezapomniany czas. Chcemy stamtąd przywieźć mnóstwo wspaniałych wspomnień, a co się z tym wiąże szukamy takich miejsc, które warto tam zobaczyć. Oczywiście jeśli wcześniej przygotujemy odpowiednią listę i sprawdzimy, gdzie powinniśmy się udać, to istnieje spora szansa na to, że z takiego wyjazdu wrócimy naprawdę bardzo zadowoleni. Co więc warto zobaczyć w Gliwicach, aby mieć pewność, że nic ważnego nie przeoczymy?

Od czego zacząć?

Jeżeli lubimy ładne miejsca, które mają swój klimat, a dodatkowo jeszcze potrafią nas przenieść do minionych lat, to koniecznie powinniśmy przejść się po Rynku. Będziemy mogli podziwiać kamienice z początku XIII wieku, jak i Ratusz w stylu klasycystycznym o wysokości 41 metrów. To miejsce ma swój klimat, a jeśli będziemy chcieli odpocząć, to będziemy mogli to zrobić zatrzymując się w jednej z tamtejszych knajpek. Jeśli pogoda nam nie dopisze, albo będziemy chcieli zobaczyć coś niecodziennego, co wiążę się z wielogodzinną pracą, to musimy się udać do Kolejkowa – Cudownego Świata w miniaturze.

Jest to świat w miniaturze przedstawiający życie codzienne, jak i akcję ratunkową, cyrkowców czy narciarzy. Będziemy mogli podziwiać niesamowite odtworzenie detali i ciekawie zaprojektowane budynki. A jeśli będziemy chcieli się chwilę wyciszyć, to z pewnością warto zajrzeć do Katedry pw. św. Piotra i Pawła. Olbrzymia, zadbana i robiąca wrażenie, nie tylko zachwyci nas swoją architekturą, ale także pozwoli nam się wyciszyć i zatrzymać, aby podumać nad tym, co w życiu najważniejsze.

Gdzie się udać dalej?

Powinniśmy się pojawić również w budynku Poczty Głównej w Gliwicach.

Z pewnością zrobi on na nas ogromne wrażenie zarówno od zewnątrz, jak i w środku. A ponieważ obecnie znajduje się tam siłownia i bar krewetkowy, to będziemy mieli okazję chociaż chwilę odpocząć w tym niezwykłym miejscu i chłonąć jego niecodzienną atmosferę. Mało co tak świetnie zapada w pamięć, jak możliwość podziwiania panoramy danego miasta i jego okolic. Jeśli więc chcemy spojrzeć na Gliwice z góry, to koniecznie powinniśmy wejść na wieżę kościoła pw. Wszystkich Świętych. Nie tylko będziemy mogli podziwiać z góry to niesamowite miasto, ale także przewodnik opowie nam trochę o jego historii i historii kościoła. Gliwice to piękne miasto, więc warto dać mu szansę, aby mogło nam się pokazać z jak najlepszej strony.

Dlatego jeśli planujemy tam weekendowy wyjazd, to wcześniej powinniśmy przygotować sobie listę miejsc, które obowiązkowo musimy wówczas zobaczyć.