W jaki sposób poprawnie korzystać z poduszki do karmienia?

Od wielu lat prawdziwym hitem wśród młodych mam cieszy się poduszka do karmienia. Nic więc dziwnego, że jest ona zaliczana do podstawowych akcesoriów, które muszą znaleźć się w domu razem z dzieckiem, a niejednokrotnie jeszcze przed pojawieniem się dziecka. Bo chociaż nazwa sugeruje, że jest to poduszka, która ma ułatwić karmienie piersią, to jednak wielu kobietom pozwala w ostatnim etapie ciąży wygodnie się ułożyć, co sprawia, że mogą się one spokojnie wyspać.

Nie mniej, żeby taka poduszka do karmienia faktycznie spełniła swoją rolę, musimy wiedzieć, w jaki sposób poprawnie z niej korzystać.

To nic trudnego

Przede wszystkim musimy tutaj podkreślić, że korzystanie z takiej poduszki do karmienia to tak naprawdę nic trudnego. Ma ona kształt rogala, co sprawia, że spokojnie będziemy mogli ją ułożyć na naszych nogach, wgłębieniem do swojego brzucha, a następnie na takiej poduszce będziemy mogli ułożyć dziecko.

Korzystając z takiej poduszki do karmienia sprawimy, że nasze maleństwo będzie wyżej, a więc jego karmienie będzie przyjemniejsze, bo nie będzie nas bolał kręgosłup. Poza tym, dziecko przez cały czas będzie wygodnie leżało na poduszce, a więc nie tylko jemu będzie wygodniej, ale również nam, ponieważ nie będziemy musiały go podtrzymywać ramieniem, co będzie oznaczało, że będzie nam się ono mniej męczyło. Taka poduszka do karmienia pozwoli nam karmić dziecko nie tylko normalnie, ale również spod pachy, kiedy to będzie leżało nie na naszych nogach, ale nóżkami w stronę naszych pleców, co może być wygodniejsze dla niektórych kobiet.

Warto także wiedzieć, że mamy specjalną propozycję na poduszki do karmienia dla bliźniąt, co sprawi, że znacznie łatwiejsze będzie równoczesne karmienie dwójki dzieci.

Nie tylko do karmienia

Wiele kobiet, które są jeszcze w ciąży, chwali takie poduszki do karmienia, chociaż jeszcze nie miały możliwości skorzystać z nich do celów, do których zostały stworzone. Takie poduszki dzięki swojemu kształtowi idealnie dopasowują się do brzucha kobiety, podpierając go od dołu.

To oznacza, że jeśli kobieta w ciąży, przytuli się do takiej poduszki, w taki sposób, aby wgłębienie było w stronę jej brzucha, jeden koniec był pod głową, a drugi między nogami, to z pewnością będzie miała znacznie wygodniejszą pozycję do spania. Wówczas nie tylko kręgosłup będzie się mniej męczył, ale także nie będzie napierała na brzuch, dzięki czemu łatwiej będzie jej zasnąć. Jak się okazuje, poduszka do karmienia może nam służyć jeszcze przed porodem.

Jednak najważniejsze jest to, aby zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku korzystać z niej w odpowiedni sposób.