Tata zna się na komputerach

Dziś młodzi ojcowie często są majsterkowiczami nie tylko w tradycyjnym rozumieniu tego słowa. Poza używaniem śrubokrętów, wiertarek i kluczy potrafią również instalować programy, formatować dysk czy robić roota na tablecie. Innymi słowy, znają się na sprzęcie elektronicznym. Takie cyfrowe majsterkowanie również może się bardzo przydać, kiedy chcemy zapewnić dzieciom nowe atrakcje. Tata często wie, jak obsługiwać komputer, telewizor czy tablet lepiej od mamy. W takim razie to właśnie męska części rodzicielskiej pary powinna zająć się wyszukaniem programów i gier odpowiednich dla dzieci. Co ciekawe, w sprzedaży dostępnych jest bardzo wiele produktów skierowanych do najmłodszych odbiorców.

Co można wśródnich znaleźć? Dla całkiem małych dzieci przeznaczone są najczęściej proste programy, które polegają na bezcelowej interakcji z wirtualną postacią czy zwierzęciem. Takie gry są dostępne przede wszystkim na tablety oraz konsole z bezdotykowymi kontrolerami. To właśnie podobny sprzęt pozwala na szczególnie udaną zabawę, bo – przykładowo – zwierzaka na ekranie można pogłaskać, „siłować się” z nim albo po prostu patrzeć jak wodzi wzrokiem za naszą ręką. Okiem kamerki takie cyfrowe zwierzę widzi również nas, więc może np. naśladować ruchy dziecka, co zwykle bardzo podoba się małemu odbiorcy. Starszym dzieciom można za to zaproponować np. gry lego.

W wirtualnym świecie, da się nie tylko tworzyć konstrukcje z klocków, ale również je ożywiać i przechodzić kolejne plansze.