Szanuj naturę, a będzie wdzięczna

Chyba wszyscy lubimy przebywać w otoczeniu zieleni, żyjących dziko zwierząt. Lubimy drzewa, czyste rzeki i jeziora, chcemy korzystać ze wspaniałych walorów leśnych duktów.

To oczywiste pragnienia większości z nas, ale musimy pamiętać, że to właśnie ludzie są odpowiedzialni za degradację wielu pięknych miejsc. I to właśnie my musimy zrobić wszystko, aby nie przyłożyć do tego ręki.

Kwestia najbardziej podstawowa – wyrzucanie śmieci w miejscach, które nie są do tego przeznaczone. Leśnicy mówią o tym, że wielokrotnie natykają się na odpadki pozostawione po turystach, którzy urządzają sobie pikniki na łonie przyrody, jednakże zapominają po sobie posprzątać.

Nie mówiąc o innych zagrożeniach, które stwarzają. Rozpalanie grilla lub ogniska, kiedy w lesie jest sucho może skończyć się pożarem, a skutki takowego mogą być katastrofalne.

Zdecydowana większość tragicznych pożarów terenów leśnych wynika właśnie z ludzkiej głupoty i skrajnej nieodpowiedzialności. Jeśli zatem chcemy żyć eko, powinniśmy szanować naturę.

Ona z pewnością się nam odwdzięczy.