Klocki lego i talent majsterkowicza

Czy klocki lego mają coś wspólnego z talentem do majsterkowania? Zdecydowanie tak. Bardzo wiele wspólnego. Po pierwsze, ojciec który lubi majsterkować, wśród klocków lego poczuje się jak w domu. To świetna zabawa dla każdego, jednak część dorosłych po kilkunastu minutach traci cierpliwość i biernie ogląda zmagania malca z klockami. Tymczasem rodzic może wspólnie z synkiem czy córką stworzyć niezapomniane konstrukcje.

Wystarczy odrobina talentu, trochę zapału i kreatywnego myślenia. Tato – jesteś majsterkowiczem? W takim razie koniecznie kup naprawdę duży zestaw klocków (lub kilka małych) i razem z dzieckiem dobrze się bawcie, gdy tylko macie na to czas. Co jeszcze lego mają wspólnego z zamiłowaniem do majsterkowania? To, że dziecko uczy się jak wykorzystywać dostępne elementy do stworzenia czegoś nowego. Płynie stąd bardzo ważna lekcja, jak stworzyć coś z (prawie) niczego. Lego nieraz były uznawane za najlepszą zabawkę.

Nic dziwnego, w końcu rozwijają kreatywność, a trudno przecenić znaczenie tej cechy dla rozwoju dziecka. Klocki lego niestety do najtańszych nie należą, jednak warto, od czasu do czasu, zainwestować w produkty tej marki choćby niewielką kwotę. Możemy kupić mały zestaw na urodziny i uzupełnić go o kolejną kolekcję na gwiazdkę. W końcu uzbiera się wystarczająca liczba elementów, by można było swobodnie „zaszaleć” w kolorowym świecie lego. Jednocześnie warto zachęcać malca do składania nowych konstrukcji – nie tylko tych przedstawionych na opakowaniach.

Wtedy możecie dać upust swojej fantazji i stworzyć prawdziwe „legowe” arcydzieła.