Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne?

https://gog-eyewear.pl/pl/search/index/category/182

Lato to czas, w którym oczy są najbardziej narażone na szkodliwe działanie promieni UV. By móc długo cieszyć się dobrym wzrokiem, należy odpowiednio o niego dbać, chroniąc go przed nadmiarem słońca. Warto więc pamiętać o okularach przeciwsłonecznych. Czym jednak kierować się przy ich wyborze? Szukając odpowiednich okularów przeciwsłonecznych, nie należy wybierać tanich modeli, które łatwo można dostać na straganach.

Często są one szkodliwe dla zdrowia oczu. Warto więc zainwestować trochę więcej pieniędzy, by nabyć model z dobrym filtrem. Najlepiej zakupić go w profesjonalnym salonie optycznym. Na mocne słońce doskonale sprawdzą się okulary przeciwsłoneczne z filtrem co najmniej 400.

Najczęściej spotykane są modele w pięciu kolorach szkieł. Brązowe wyróżniają się tym, że najlepiej zatrzymują niebieskie światło, które jest najbardziej oślepiające. Te szare i szarozielone, doskonale nadają się dla kierowców, gdyż pomagają ocenić rzeczywistą odległość przedmiotów. Szkła w tych kolorach nie zmieniają rzeczywistych barw otoczenia.

Szkła żółte i pomarańczowe poprawiają natomiast kontrast kolorystyczny w pochmurne dni.