Imprezy charytatywne

www.danceplace.pl

Imprezy charytatywne coraz częściej spotykane i powszechniejsze, organizowane przez stacje telewizyjne, fundacje, ale również prywatne osoby.

Organizacja takiej imprezy rozpoczyna się od znalezienia sponsorów, czyli osób, które sfinansują występ czy koncert dodatkowo na swój koszt zorganizują całą oprawę: scenę, oświetlenie, sprzęt, miejsce dla widowni.

Zdecydowanie łatwiej zorganizować taki rodzaj imprezy stacji telewizyjnej czy fundacji natomiast trudniej osobie prywatnej, w której rękach spoczywają wszystkie elementy organizacyjne, ale nie jest to niemożliwe.

bar lodowy

Jaki jest cel takich imprez? Najczęściej zebranie pieniędzy w jakimś celu: chorą osobę, budowę zniszczonego mienia lub z jeszcze innych powodów.

Wartość biletu dla widowni może być określona lub nie wówczas są to tak zwane cegiełki, każdy darczyńca może dać taką kwotę, jaką może i jest w stanie ofiarować.

Organizacja takiej imprezy wygląda dokładnie tak samo jak każdej innej, należy zadbać o miejsce dla audytorium, oświetlenie, nagłośnienie, osobę prowadzącą konferansjera tyle, że przyświeca jej nieco inny cel.