Co warto kupić na wyprawkę dla niemowlaka?

Kiedy zbliża się termin porodu czujemy się bezpiecznie, gdy wszystko jest przygotowane w najmniejszym szczególe na przyjście nowego członka rodziny. Gdy jest to pierwsze dziecko, wyzwanie zdaje się jeszcze większe, bo wszystko jest nowe i nie do końca wiemy, co będzie potrzebne. Najczęściej okazuje się, że tych wszystkich rzeczy mamy za dużo. Noworodek rośnie bardzo szybko i nie niszczy ubrań. To po pierwsze. Warto o tym pomyśleć, kupując śpioszki i kaftaniki. Robiąc zakupy trzeba mieć na uwadze nie tylko ilość, ale także jakość. Jak się okazuje lepiej jest mieć w szafie mniej rzeczy, ale lepszego gatunku niż później irytować się, że coś się zbiegło lub straciło kolor podczas prania.

Co warto kupić na wyprawkę oprócz ubranek? Oprócz oczywiście wózka, łóżeczka czy fotelika do samochodu trzeba pomyśleć o kilku rzeczach, które ułatwią pierwsze dni. Zdecydowanie taką rzeczą jest poduszka do karmienia, silikonowe nakładki na sutki, laktator i kosmetyki do pielęgnacji skóry nie tylko noworodka, ale także młodej mamy. Warto o tym pomyśleć, sprawdzić dostępne produkty na rynku. W modzie jest kamera. Teraz, gdy technologia poszła do przodu, większość kamer ma możliwość zainstalowania aplikacji i monitorowania snu maleństwa na telefonie. Jest też wyprawka szpitalna. Sprawdzają się też leżaczki, które są na tyle małe i lekkie, że można je ze sobą zabrać. Sprawdzą się one w czasie, kiedy nasze dziecko jest aktywne, bowiem mają różnego rodzaju dołączone zabawki sensoryczne Zazwyczaj mają też wbudowanych kilka uspakajających melodyjek, jak i wibrację.

Dziecko będzie miało zarówno zabawę jak i zapewnioną dobrą drzemkę. W pierwszych dniach życia niemowlaka nie są potrzebne zabawki, choć mamy lubią, gdy ich maleństwo ma swoją przytulankę. W wielu sklepach można zakupić takie, które będą idealne dla noworodków. Trzeba też pamiętać o wyprawce, jaką trzeba zabrać ze sobą do szpitala. Najlepiej torbę przygotować sobie już dużo wcześniej, aby potem się nie denerwować, że czegoś się zapomniało. W wyprawce powinny się znaleźć wszystkie te rzeczy, które są potrzebne w pierwszych godzinach życia naszego dziecka. Śpioszki, kocyk, pieluszki, smoczek, w razie potrzeby butelka i mleko. W chwili, kiedy byłaby potrzeba karmienia dziecka butelką, warto zainwestować w takie, które mają w sobie system odpowietrzania i co za tym idzie niwelują występowanie kolek u niemowlaka.

Bardzo potrzebną rzeczą jest też krem na odparzenia. W pierwszych miesiącach niejednokrotnie się nam przyda, jak i oliwka, której może także użyć przyszła mama.