Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie

W szkole uczymy się wiele na temat początków państwa Greckiego czy Imperium Rzymskiego. Jednocześnie w edukacji jakoś zapomina się o naszych własnych początkach, czyli epoce Słowian.

Jeśli uczymy się o dawnych przodkach, to z reguły w kontekście chrztu polski. Pogańskie korzenie są często przemilczane – a szkoda, bo to fascynujący okres, który może przyciągać uwagę nie tylko dorosłych historyków, ale również małoletnich entuzjastów historii.

Jeśli chcesz pokazać dzieciom historię sprzed wieków, możesz wybrać się do Centrum Słowian i Wikingów Wolin. Dlaczego akurat to miejsce jest godne uwagi? Ponieważ nie jest to zwykłe muzeum, w którym chodzi się i ogląda eksponaty za szybką.

Wręcz przeciwnie, w Centrum można wszystkiego dotknąć, wejść do każdego budynku i na każdą wieżę. Można się poczuć jak w prawdziwej słowiańskiej wiosce.

Centrum Słowian i Wikingów Wolin to szczegółowa rekonstrukcja realizowana przez pasjonatów. Nie trzeba jednak znać historii, by zostać zauroczonym klimatem słowiańskiej mieściny.

Dzieciom taka podróż w dawne wieki też na pewno się spodoba.