Akwarium bez wody

Akwarium pozbawione wody wydaje się być dość dziwnym pomysłem. Jednak nie wtedy, gdy w środku nie będzie również prawdziwych rybek. Właściwie to nie potrzebujemy również szkła. O co więc chodzi? O akwarium wykonane z kartonu lub drewna i wypełnione papierowymi rybami. Czy to fajny pomysł na zabawę? Zdecydowanie tak. Kartonowe akwarium jest tak zrobione, by rybki można było samodzielnie przesuwać.

To ciekawa ozdoba dziecięcego pokoju i zabawa dla dzieciaków na co najmniej jeden wieczór. Jak wykonać takie akwarium? To proste. Weź kartonowe pudło i wytnij z niego jedną ścianę – to będzie ta strona, z której będziesz obserwować rybki. Na górnej ścianie pudła wytnij podłużne otwory. Niektóre z nich mogą się łączyć. Takie dziurki są potrzebne po to, by zamontować rybki na sznurku.

A dlaczego mają być podłużne? Ponieważ wtedy rybki będzie można swobodnie przesuwać. Innymi słowy, tworzymy pojemnik ze sterowanymi rybkami. Same ryby możesz wyciąć również z kartonu lub tez ze styropianu. Rybki powinny być zamontowane na sznurku lub nitce. Grunt, żeby nie był to drut czy patyczek, bo wtedy będą się poruszać zbyt jednostajnie. Samą obudowę możesz natomiast wykonać również z drewna, jeśli zależy Ci na tym, aby zabawka była trwała i lepiej się prezentowała.

Oczywiście, jeśli akwarium wydaje się nie być ciekawym pomysłem dla Twoich pociech, możesz postawić na inny motyw. Nic nie stoi na przeszkodzie, by rybki zastąpić kartonowymi motylami albo ptaszkami, które zrobią równie dobre wrażenie i dadzą tyle samo zabawy.